محاسبه تعداد کاراکتر هر پیامک

تعداد حروف پیامک 1 محاسبه تعداد کاراکتر هر پیامک

هر پیامکی به تعداد کاراکتر محدود شده است در ارسال ها این مورد بسیار مهم می باشد به این دلیل که هر چه متن بیشتر شود در نتیجه طول پیام بیشتر شده و هزینه نهایی افزایش می یابد بنابراین بهتر است قبل از ارسال ابتدا تعداد کاراکتر های هر پیام را بررسی کنید و در صورت امکان متن رو کوتاه تر و خلاصه کنید.

حتما متوجه شده اید که تعداد کارکتر های در زبان های لاتین و فارسی متفاوت است. اما در مقابل قیمت های پیام لاتین نسبت به فارسی بیشتر و تقریبا دو برابر است. با توجه به این موارد می توانید ساده نویسی کنید یا روش هایی را به کار ببرید که هزینه نهایی را کاهش دهد.

 

تعداد کارکتر در هر پیامک

در هر نوع سیستم ارسالی که بخواهید پیامی را بفرستید از یک استاندارد و محدودیت پیروی می کنید. در واقع چه در پنل پیامکی و چه در گوشی های همراه تعداد کارکترها از یک نوع محدودیتی برخودار هستند. که اگر بعد از یک تعداد معین حتی یک کارکتر بیشتر وارد کنید به عنوان دو پیام حساب می شود. تعریف کارکتر به این صورت است که هر علائم , فاصله , حروف و اعداد به عنوان یک کارکتر محسوب می شود.

شما با تایپ کردن متن خود در قسمت نوشتن پیام هر پنل می توانید تعداد کاراکتر های آن را در زیر کار به صورت آنلاین مشاهده کنید. در سپیدار اس ام اس نیز این گونه می باشد. همانطور که گفته شده تعداد کارکترها در زبان های فارسی و انگلیسی متفاوت است اما توجه داشته باشید هزینه ها نیز در سامانه های مختلف و همچنین اپراتور ها متفاوت می باشد بنابراین به این نکته دقت داشته باشید که در ارسال های انبوه حتما از یک سامانه ای استفاده کنید تا در بلند مدت هزینه ای زیادی را بابت هر پیامک دریافت نکند. برخی از سامانه ارسال پیامک در صورتی که تعداد زیادی ارسالی در یک دفعه انجام دهید تخفیفی را برای شما در نظر خواهند گرفت. در واقع به هر بخشی از پیام که به عنوان یک پیام در نظر گرفته می شود صفحه گفته می شود. و اگر به صورت کامل از کارکترهای فارسی استفاده کنید آن پیام فارسی شناخته می شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پنل پیامک تهران کلیک کنید.

 

تعداد کاراکتر فارسی در هر اس ام اس

هر کدام از شرکت های دارای سیاست های خاص خود هستند در اس ام اس های فارسی هم جهت جذب مشتری روش هایی وجود دارد در نظیر می توانید تعداد کاراکتر هایی که در هر پیامک فارسی استفاده می شود را مشاهده کنید:

  • پیامک اول ( صفحه اول ) : 70 کاراکتر
  • پیامک دوم ( صفحه دوم ) : 64 کاراکتر
  • پیامک سوم ( صفحه سوم ) : 67 کاراکتر
  • پیامک چهارم ( صفحه چهارم ) : 67 کاراکتر
  • سایر صفحات به بعد همان 67 کاراکتر می باشند.

در پنل های پیامکی با این که می توانید هر تعداد کارکتر وارد کنید اما توصیه می شود در هر ارسال فقط از یک پیام استفاده کنید یا در صورتی که متن شما طولانی است با به کار بردن تکنیک های مختصر نویسی تعداد پیام ها کوتاه تر شود. به این دلیل که برخی از گوشی ها امکان دریافت دو پیام به صورت کامل را ندارند یا این که در بسیاری موارد اینباکس گوشی پر بوده و پیام به صورت کامل دریافت نمی شود. همچنین بسیاری از افرادی که برای آن ها پیام ارسال می شود متن ها طولانی را مطالعه نمی کنند. جهت دریافت نمایندگی پنل اس ام اس بر روی لینک کلیک کنید.

 

تعداد حروف در هر پیامک انگلیسی

در برخی از موارد با این که زبان انگلیسی رایج نیست اما از آن استفاده می شود. همانطور که در بالا اشاره شده تعداد کارکتر های زبان انگلیسی بیشتر می باشد و شما می توانید متن طولانی تری را وارد کنید در زیر می توانید به چند مورد از پیام ها با تعداد حروف انگلیسی اشاره کرد:

  • پیامک اول ( صفحه اول ) : 160 کارکتر
  • پیامک دوم ( صفحه دوم ) : 146 کارکتر
  • پیامک سوم ( صفحه سوم ) : 153 کارکتر
  • پیامک چهارم ( صفحه چهارم ) : 153 کارکتر
  •  سایر صفحات به بعد همان 153 کارکتر می باشند.

 

امکان قرار دادن لینک

در بسیاری از پیامک های شاید بخواهید که لینک آگهی یا پیج یا شبکه های اجتماعی خود را قرار بدهید. البته بعضی از سامانه های این امکان را به شما نمی دهند اما در سپیدار اس ام اس شما می توانید به راحتی لینک هر کدام از شبکه های اجتماعی , پیج اینستاگرام یا سایت خود را قرار دهید. و وقتی پیام شما به دست مشتری رسید فقط با لمس کردم لینک وارد صفحه مورد نظر شما می شود. با استفاده از این روش می توانید جذبب ممبر داشته باشید و یا بازدید سایت خود را بالا ببرید همچنین به صورت مستقم مشتریان را به صفحه خدمات یا محصولات هدایت کنید. می توانید جهت خرید پنل ارسال پیامک کلیک کنید.

نکته مهم این که اگر در متن پیام اولین کارکتر شما فارسی باشد آن پیام با محتوا و هزینه فارسی محاسبه می شود و اگر اولین کارکتر در متن پیام لاتین باشد حتی اگر بعد از آن هم بقیه حروف فارسی باشند باز هزینه پیام لاتین محاسبه خواهد شد.

 

کارکتر های مجاز در متن پیامک

تعداد حروفی که در هر صفحه پیام وارد می شود شامل کارکتر های مجاز می باشند که عبارت اند از علائم , اعداد , حروف , فاصله یا اسپیس , خط بعدی یا اینتر می باشد. در برخی از سامانه ها حتی می توانید از ایموجی های ساده نیز استفاده کنید. ایموچی ها در پیامک بهتر است که استفاده نشوند زیرا در بسیاری از گوشی ها آن قالب از ایموجی پشتیبانی نمی شود. بنابراین در چیدمان و محتوای پیام تاثیر گذار خواهد بود.

 

با خرید پنل ارسال پیامک می توانید به کسب و کار خود رونق دهید و جذب مشتری نمایید برای خرید پنل اس ام اس با شماره 09197841237 تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک کنید

خرید پنل پیامک

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

دریافت مشاوره